Bičių produktai Yra 4 prekės(-ių).

Rodoma 1 - 4 iš 4 dalykų
Rodoma 1 - 4 iš 4 dalykų
Pikis – mūsų sveikatos sargas
 
Bičių pikis – smalinga medžiaga, bičių gaminama iš medžių žievės ir pumpurų aviliui dezinfekuoti. Panašų poveikį pikis daro ir žmogaus organizmui – tai yra naikina kenksmingas bakterijas, todėl juo gerai gydyti anginas, dantenų uždegimus ir pūslelinę.

Bičių duona
 
Taip nuo seno žmonės vadina gėlių žiedadulkes, bičių surinktas ir suritintas į gumulėlius, kad paskui būtų patogiau „užkonservuoti“ jas koriuose. Tokia „duona“ bitės maitina lervas, todėl šis produktas irgi yra tikras naudingųjų medžiagų lobynas. Žmonės tą žino nuo seno ir aktyviai naudojasi sveikatai gerinti.

ŽIEDADULKĖS IR BIČIŲ DUONA

Žiedadulkės - augalų vyriškosios lytinės lastelės.  Jos formuojasi ir bręsta žiedo vyriškojoje dalyje, kuokelių sustorėjimuose -dulkinėse. Žiedadulkėms subrendus, dulkinės sienelė plyšta, ir žiedadulkės išdulka.  Be savo tiesioginės paskirties - apvaisinti moteriškoje žiedo dalyje, sėklapradyje, glūdinčią kiaušialąstę, žiedadulkės yra daugelio naudingų vabzdžių entomofagų - maistas.  Bitėms žiedadulkės yra vienintelis amino rūgščių, riebalų tiekėjas, svarbus mineralinių druskių, mikroelementų ir daugelio vitaminių šaltinis.