• Išparduota
Bičių duonelė 100g.
Bičių duonelė 100g.
  • Bičių duonelė 100g.
  • Bičių duonelė 100g.
  • Bičių duonelė 100g.
Out of stock

Bičių duonelė 100g.

6,15 €
Su mokesčiais

Bičių duonelė, dar kitaip vadinama Bičių duonaheart.png

Vartojama organizmui stiprinti, veikia kraujo gamybos organus, didina hemoglobino ir eritrocitų kiekį kraujyje. Daug naudoja sportininkai, sunkų fizinį darbą dirbantys žmonės, po kraują silpninančių vaistų vartojimo. Patariama visiems sunaudot po 200g. duonelės pavasarį ir rudenį.

Kiekis
Išparduota

SKU:

BD 001

Categories:

Bičių produktai

Kas yra Bičių duona ir kaip ji gaunama?

Sugrįžusios bitės su žiedadulkių nešuliais į avilį, jas deda į korių akeles ir tvirtai suspaudžia. Pridėjusios du trečdalius korio akelės, likusią dalį užpila medumi ir akelę užlipdo vaško dangteliu, kur jos fermentuojasi. Taip paruošta žiedadulkių atsarga ateičiai jau vadinama bičių duonele. Tai maisto medžiagų saugykla, kurioje vyksta cheminiai procesai. Bičių seilėse, meduje ir žiedadulkėse yra fermentų, kuriems veikiant skyla baltymai, riebalai ir angliavandeniai. Nuo žiedadulkių bičių duonelė skiriasi tuo, kad joje yra monosacharidų, pieno rūgšties ir daugiau vitamino K. Pieno rūgštis bičių duonelę konservuoja ir neleidžia jai fermentuotis bei gesti. 

Bičių duonos sudėtis:

Biocheminiu požiūriu bičių duonelė, skirtingai negu žiedadulkės, turi mažiau baltymų (tik apie 20 proc.), žymiai daugiau angliavandenių (24-34 proc.) ir iki 1,5 proc. lipidų. Savo kaloringumu bičių duonelė prilygsta augalinės kilmės maisto produktams – miltams, ryžiams, žirniams. Iš daugelio mineralinių medžiagų bičių duonelėje daugiausia yra geležies, kobalto, fosforo ir kalcio. Aminorūgštys sudaro apie 15 proc. bičių duonelės sausųjų medžiagų. Bičių duonelės vitaminų sudėtis yra analogiška žiedadulkėms, tačiau bičių duonelėje yra didesnis vitamino K kiekis ir žymiai mažesnis vitamino E kiekis.(Šaltinis bitininkas.lt)


Kaip vartoti bičių duonelę?

Bičių duonelės rekomenduojama profilaktiškai vartoti po 10–15 g per dieną (pirmoje dienos pusėje po valgio), o gydymo tikslais – po 20-30 g per dieną.

Laikymo sąlygos:

Sandariai uždaryti indai su žiedadulkėmis turi būti laikomi tamsiose, gerai vėdinamose patalpose, kurių optimali temperatūra ne didesnė kaip +12° C. 

Ar galima Bičių duonelė vaikams?

Dažnai žmonės baiminasi duoti bičių produktus vaikams, mes drąsiai raginame bandyti. Reikia pradėti nuo mažo grūdelio ir jei vaikutis jaučiasi puikiai, palaipsniškai didinkit norm
ą.

BD 001

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Or Reset password